Dzisiaj jest 29.11.2022.

Kolory i inspiracje

Wybierając kolor należy kierować się
indywidualnymi upodobaniami ...
1.jpg

... pomogą Państwu dostępne kolorniki
zobacz wzorniki »

Ankieta

Jaki kolor elewacji wybrałbyś/wybrałabyś na dom?


 
Jesteś w:    Start arrow Systemy gipsowo-kartonowe
Systemy gipsowo-kartonowe

Sciany działowe i okładziny ścienne


Płyty gipsowo - kartonowe stały się materiałem, który jest powszechnie stosowany do prac wykończeniowych w budownictwie. Technologia wykonywania okładzin ścian z zastosowaniem płyt g-k pozwala na uzyskanie bardzo ładnych, gładkich i równych powierzchni. Ściany działowe z poszyciem z płyt g-k stają się coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem wykonywania przegród zarówno w budownictwie mieszkaniowym jak również w obiektach użyteczności publicznej i przemysłowych. Kompletne zestawy służące do wznoszenia lekkich ścian działowych z wykorzystaniem do ich budowy płyt g-k.

Ściany obudowy szybów instalacyjnych i windowych


W większości budynków główne piony różnego rodzaju instalacji biegną w szybach instalacyjnych (tzw. szachtach) przez wszystkie kondygnacje obiektu, którego stropy są zazwyczaj elementami oddzielenia przeciwpożarowego. Z uwagi na możliwość przenoszenia dymu lub ognia z kondygnacji objętej pożarem na inne poziomy budynku, szyb instalacyjny musi być zabezpieczony przed możliwością rozprzestrzeniania się dymu i ognia przez określony czas. Do tego służą systemy obudów szybów instalacyjnych z użyciem płyt gipsowych ognioodpornych mocowanych do pośredniej konstrukcji z systemowych profili cienkościennych lub samonośnych, które można zastosować również do zabudowy konstrukcji i szybów windowych. Zabezpieczenie może dotyczyć działania ognia od strony pomieszczenia i/lub od strony szybu.

Poddasza


Chcąc nowocześnie wykończyć poddasze decydujemy się najczęściej na systemy suchej zabudowy. Największym problemem jest znalezienie i dopasowanie wszystkich akcesoriów niezbędnych do jej wykonania. Najprostszym rozwiązaniem jest wybór takiego systemu, który ma wszystkie niezbędne elementy, system profili metalowych i wieszaków przeznaczonych do wykonywania okładzin ścian i sufitów podwieszanych oraz zabudowy poddaszy z użyciem płyt gipsowo-kartonowych lub gipsowo-włóknowych. System ten sprawdza się na każdym podłożu nośnym. Można go stosować do renowacji starych budynków oraz do wykańczania nowo wznoszonych, zbudowanych zarówno w technologii tradycyjnej jak i w technologii szkieletu drewnianego.

Podłogi i sufity

 
Wśród produktów oferowanych przez Rigips istotną rolę odgrywają sufity podwieszane - szeroka gama kompletnych systemów o bogatym, unikatowym wzornictwie i zróżnicowanych własnościach. Suche podkłady podłogowe wodoodporne przeznaczone są do wykonywania podłoży pod wszelkiego rodzaju materiały posadzkowe zarówno w budownictwie mieszkaniowym jak również użyteczności publicznej. Z uwagi na ich odporność na działanie wilgoci, mogą być stosowane w pomieszczeniach, w których występują dodatnie temperatury oraz stała wilgotność względna powietrza nie przekracza 70%. Elementy jastrychowe składają się z dwóch płyt gipsowo - włóknowych, sklejonych ze sobą fabrycznie z przesunięciem tworzącym na wszystkich krawędziach felce o szerokości 5 cm.

Zabezpieczenia przeciwpożarowe


Mając na uwadze właściwości ogniochronne gipsu płyty wykorzystuje się do obudów szybów windowych i pionów instalacyjnych oraz obudów nośnych konstrukcji budynku. Systemy obudów, oprócz funkcji zabezpieczenia przed ogniem oraz zapobiegania rozprzestrzeniania się dymu i ognia z kondygnacji objętej pożarem na inne poziomy budynku, pełnią rolę dekoracyjną zakrywając elementy konstrukcyjne obiektu.

FARBY: Odnawiamy elewację


ARMASIL F
Silikonowa farba elewacyjna ... zobacz więcej
BUGOFLEX
Dyspersyjna, akrylowa farba elewacyjna ... zobacz więcej
NOVALIT F
Polikrzemianowa (niskoalkaiczna silikatowa) farba elewacyjna ... zobacz więcej

Pokoloruj elewację

Dobierz kolor elementów elewacji
według własnych potrzeb ...
1.jpg
... i stwórz własny projekt
uruchom system »

Kontakt

ESKA Hurtownia Budowlana
Maria Alejska


44-203 Rybnik, Mikołowska 107
tel.: 32 4237900

Konto Lukas Bank:
21 1940 1076 3004 9781 0000 0000

Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00,
sob. 7:00 - 12:00

mapa dojazdu | napisz do nas